تبلیغات
.:پلاک گمنام:. - مطالب آبان 1391
 
.:پلاک گمنام:.
بر آن آمدیم تا گامی برداریم در راه گمنامی...

شهید حاج حسین خرازی:"اگر کار برای خدا است،پس گفتن چرا...؟

اولین باری که این جمله رو دیدم،به سادگی از کنارش گذشتم.مثل خیلی از جمله ها که فقط چشممون بهشون میفته و دریغ از یخورده تآمل کردن روش!!!!

خدا میدونه خیلی عقبیم.کار خاصی که انجام نمیدیم هیچ،یه بار اتفاقی هم کاری از دستمون برمیاد و(البته اگه انجامش بدیم)کلی منت و داد و فریاد که ایها الناس:من فلانی،فلان کار رو انجام دادم.شمایی که فهمیدید،تو ذهنتون بسپارید و اونایی هم که خبر ندارنریا،بهشون اطلاع بدید.

بعد اخلاص تو کار کجا میره بنده خدا...؟

شهید همت میگفت:کار میکنید برای خدا،قلم میزنید برای خدا،در میخوانید برای خدا.

فقط خدا...نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سه شنبه 30 آبان 1391

    آیا می دانید...

    بدن انسان از112 عنصر که طبیعت را تشکیل داده اند تشکیل شده است؟

  آیا می دانید...

    در وسط روز در هر متر مربع از سطح زمین در یک ثانیه 6/000/000/000/000/000 ژول انرژی از دست می رود؟

  آیا می دانید...

   بزرگترین تربچه دنیابا وزن 12 کیلو درآریزونا پرورش یافت، این تربچه از یک هندوانه بزرگتر است؟

  آیا می دانید...نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دوشنبه 29 آبان 1391

گمنامی برای شهوت پرستان دردآور است،اگرنه همه اجرها در گمنامی است...
نوع مطلب :
برچسب ها : گمنام،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 29 آبان 1391

دعوا سر سربند یافاطمه بود...

پیشونی بندها رو با وسواس زیر و رو میکرد        

پرسیدم:دنبال چی میگردی؟

گفت:سر بند یازهرا

گفتم:چه فرقی داره یکیشو بردار ببند دیگه!

گفت:نه!...

آخه من مادر ندارم
!
منبع:azadeh14.fardblog.comنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

مرد که گریه نمی‌کند!
مگر ندیده‌ای فعالان حقوق بشر را
همان‌ها که آتش به خانه‌ات زده‌اند
و دست به ناموست
مگر نمی‌بینی چگونه سر خود را بالا گرفته‌اند
و در برابر میلیون‌ها مخاطب
به دوربین لبخند می‌زنند
و جایزه‌ی صلح به هم هدیه می‌دهند!

و زن هم…!

زن هم گریه نمی‌کند!
درست مثل «آنگ سان سوچی»
درحالی‌که کنار «هیلاری کلینتون»
به دوربین لبخند می‌زد
بو می‌کشید عطر دموکراسی مخلوط با گوشت کباب شده‌ی انسان را
و بعد از آن‌که جایزه‌ی صلح نوبل را
با خود به خانه‌اش در «روهینگیا»ی آبا و اجدادی‌اش برد
پس از لبخندی به مجسمه‌ی بودا
آن‌ها را کنار هم گذاشت
و آسوده خوابید
در هوایی که بوی حقوق بشر می‌داد!

مرد که گریه نمی‌کند!

مرد جان می‌دهد
وقتی با پیکرهای نیمه‌جان دخترانش
سوار بر قایقی شکسته
راه اقیانوس را در پیش می‌گیرد
وقتی در آخرین نگاه همسرش
تنها شعله‌هایی را می‌بیند
که بر خاکستر روحش آتش می‌زنند
وقتی هیچ‌کاری از دستان بسته‌اش
در کوره‌های آدم‌سوزی آمریکایی برنمی‌آید
وقتی در بغض فریادشده در گلویش
تنها صدای مظلومیت خویش را می‌شنود

مرد که گریه نمی‌کند

 


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نوع مطلب :
برچسب ها : سینه زن، محرم، عزا،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 29 آبان 1391
پرسیدم از هلال ماه که چرا قامتت خم است؟

آهی کشید و گفت که ماه محرم است....


"فرا رسیدن ماه محرم رو به شما دوست عزیز تسلیت عرض میکنم.
انشاالله ادامه دهنده راه سید الشهدا و یارانش باشیم..."
یاحسیننوع مطلب :
برچسب ها : محرم،
لینک های مرتبط :
باز باران باترانه میخورد بر بام خانه
یادم آرد کربلا را
دشت پر شور و بلا را
گردش یک ظهر غمگین
گرم و خونین
لرزش طفلان نالان
زیر تیغ و نیزه ها را
با صدای گریه های کودکانه
در همان صحرای سوزان
می دوید طفلی سه ساله
دلشکسته،پای خسته
باز باران...
قطره قطره میچکید از چوب محمل
آه باران
کی بباری بر تن عطشان یاران
تر کنند از آن گلو را
آه باران....نوع مطلب :
برچسب ها : محرم، باران، کربلا، غمگین،
لینک های مرتبط :
 هیچ وقت از نماز خواندن خوشم نمی آمد و به نظرم نماز را فقط باید آن هایی بخوانند که بدردشان میخورد و تأثیری در زندگیشان دارد نه من چون نه چیزی از آن میفهمم و نه

در حالاتم پدید می آورد وضو گرفتن خیلی برایم سخت بود شاید اگر این وضو نبود اینقدر نماز نخوانده نداشتم سال ها گذشت و من به جز ماهای رمضان کاری نه با نماز داشتم نه قرآن فقط وقتی یاد خدا می افتادم که مشکلی برایم پیش می آمد در آن لحظه ها از ته دل خدا را صدا میزدم و وجدانم را که درست در همین وقت شروع به سرزنش میکرد که "تو که حاضر نیستی فرمان خدایت را اجابت کنی چرا صدایش میزنی ؟" ساکت میکردم که خدا نیازی به نماز من ندارد اما من به او نیاز دارم.و خداوند متعال هم هرگز نا امیدم نکرد روزها میگذشتند و...

بر عمر من افزوده میشد دلهره و نگرانی عجیبی همیشه با من بود همیشه به دنبال جوابش میگشتم تا کسی را می دیدم که احساس آرامش میکند و از ته دل میخندد به او حسودی میکردم شبها خواب راحت هم از من گرفته شده بود و کابوس های وحشتناک دست از سرم بر نمیداشتند دیگر نه در خواب آرامش داشتم نه در بیداری یک روز در یک جمع خانوادگی با همسن و سالان خود مشغول صحبت بودیم و هر کس از احوالات خود میگفت من نیز اشاره ای کوتاه به اوضاع نابسامانم کردم یکی از دوستان با لحنی خاص که با توجه به سن و سال او این حرف ها از او بعید بود گفت: "ببین در طول روز چیکار میکنی و چیکار نمیکنی که این روزگارت شده ؟"
حنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
دقت بفرمایید كه این شبهه بر اساس چند فرضیه‌ی نادرست بنا شده است كه ذیلاً به صورت اجمال به آنها اشاره می‌شود:
- دقت داشته باشید كه «مردم سالاری یا دمكراسی به معنای آزادی مطلق» وجود خارجی ندارد و نمی‌تواند هم داشته باشد و فقط یك شعار عوام‌فریبانه است. لذا نظامات سیاسی جهان هر چقدر هم كه مدعی دمكراسی باشند، قوانین و چارچوب‌های به حق یا ناحقی وضع كرده‌اند كه همگان را موظف به رعایت آنها می‌دانند.

- مردم سالاری نیز از همین دسته شعارهای عوامفریبانه است. البته بسیار حایز اهمیت است كه مفاهیم شعارها و تحقق آنها را در كدام نظام مورد مطالعه قرار می‌دهید؟ به عنوان مثال در نظام اسلامی، «مردم سالاری» مشروعیتی ندارد. بلكه «خدا سالاری» حقیقت و واقعیتی خدشه‌ناپذیر است. چرا كه او مالك است و مابقی هر چه هست، مملوك و بنده‌ی او هستند. پس فقط خود او سالار و «ولی» است.

- در نظامات غربی نیز چنین سالاریتی واقعیت خارجی ندارد و اگر در بعضی از موارد رعایت شود نیز عقلانی ومشروع نمی‌باشد. چرا كه نظام اكثریتی یا به اصطلاح دمكراسی مبتنی بر رأی اكثریت (1+50) است. حال چه كسی گفته است كه در یك جامعه‌ی یكصد نفری اگر 51 نفر رأی واحدی داشتند (هر چند به ناحق)، سالار 49 نفر بقیه هستند. آیا آن 49 مردم نیستند؟! چه كسی اكثریت را سالار اقلیت كرده است؟! آیا اگر آن 51 نفر تصمیم بگیرند كه 49 نفر بقیه را از میان بردارند، آیا مجاز هستند كه با تكیه به شعار «مردم سالاری» چنین جنایتی انجام دهند و آیا جنایتشان به خاطر برخورداری از رأی اكثریت معقول و مشروع است؟!
- و اما در خصوص اصل شبهه مطروحه نیز دقت بفرمایید كه هیچ‌گاه یك نفر برای یك ملت تصمیم نمی‌گیرد كه ما بحث كنیم كه آیا این درست است یا خیر؟ بلكه این سخن نیز یك شعار و حربه‌ی تبلیغاتی است.
دقت بفرمایید كه اداره‌ی یك كشور مستلزم برخورداری از یك نظام سیاسی می‌باشد و هیچ نظام سیاسی وجود ندارد كه رأس هرمی برای خود تعریف نكرده باشد. به عنوان مثال:
در آمریكا قدرت در اختیار احزاب است و نه مردم و به رغم شعار آزادی احزاب، عملاً فقط دو حزب جمهوری‌خواه و دمكرات مسیحی هستند كه می‌توانند در انتخابات شركت كرده و به قدرت برسند!
در آمریكا (كه مدعی كامل‌ترین نظام دمكراسی است) احزاب نمایندگان خود را بدون حضور مردم انتخاب كرده و آنها را به مردم معرفی می‌كنند. سپس مردم به نمایندگان معرفی شده احزاب رأی می‌دهند و نمایندگان منتخب نیز در یك انتخابات تشریفاتی و از پیش تعیین شده،‌ رئیس جمهور را انتخاب می‌كنند.
اگر چه ظاهراً در آمریكا سیستم «كنترل قضایی» حاكم است و در صورت بروز اختلاف میان قوای مقننه و مجریه فصل الخطاب «دیوان عالی كشور» است – كه باز هم مبتنی بر حكم قضایی است و نه رأی مردم – اما جالب است بدانید كه اعضای دیوان عالی كشور را در زمان تأسیس یك رئیس جمهور انتخاب كرده است (نه رأی مردم). رئیس جمهورهای بعدی نیز حق عزل آنان را ندارند و آنان تا عمر دارند اعضای دیوان عالی كشور باقی می‌مانند. ولی اگر یكی از آنها از دنیا رفت با به علت بیماری‌های خاص و ... نتوانست به كار خود ادامه دهد،‌ باز رئیس جمهور وقت است كه جایگزین او را تعیین می‌كند. لذا (به ظاهر) رأس قدرت در نظام لیبرالی آمریكا رئیس جمهور است كه نحوه‌ی انتخاب آن نیز بیان گردید.
در اروپا (كشورهایی مانند فرانسه، انگلستان و آلمان) نیز به رغم آن كه برخی پادشاهی و برخی جمهوری هستند، نظام دو حزبی حاكم است و دبیر كل هر حزبی كه رأی بیشتری بیاورد (بدون نظر خواهی از مردم) به سمت صدر اعظمی یا نخست وزیری می‌رسد و حرف آخر را (به ظاهر) او می‌زند و در صورت بروز اختلاف نیز پارلمان با حضور نخست وزیری كه حرف آخر را می‌زند نقش ایفا می‌نماید.
در جمهوری اسلامی ایران،- از آن جهت كه فقط برای قوانین الهی مشروعیت قائل است - ولایت فقیه به عنوان رأس هرم سیاسی یا رأس نظام تعریف شده است. در هر استان، شهر یا روستایی (حوزه‌ی انتخابی)، افرادی كه خود فقیه هستند و می‌توانند فقیه واجد شرایط برای تصدی این مهم را بشناسند، خود را به مردم معرفی می‌كنند و مردم به صورت مستقیم به آنها رأی می‌دهند. فقهای منتخب مردم در مجلسی به نام «مجلس خبرگان» جمع می‌شوند و در میان فقها، فقیهی را كه بیش از دیگران واجد شرایط لازم برای رهبری می‌باشد را «شناسایی» می‌نمایند.
پس همان گونه كه شاهدید نقش مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، به مراتب پر رنگ‌تر و مؤثرتر از نظام‌های به ظاهر لیبرال و دمكرات است.

http://x-shobhe.comنوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی